علل خشکی موی سر چیست و چه راه هایی برای مقابله با آن وجود دارد؟ – Alterego - آلترگو
15647
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15647,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

علل خشکی موی سر چیست و چه راه هایی برای مقابله با آن وجود دارد؟

علل خشکی موی سر چیست و چه راه هایی برای مقابله با آن وجود دارد؟

علل خشکی موی سر

برای خشکی موی سر دو علت اصلی وجود دارد. علت اول به ناتوانی مو برای تولید چربی کافی باز می گردد و علت دوم نیز زمانی موجب خشکی می شود که موها نتوانند رطوبت خود را حفظ کنند. یا مو اجازه می دهد رطوبتش خارج شود. این دو موضوع سبب خشک شدن مو می شوند.

مو به خودی خود به صورت طبیعی مرطوب نمی شود بلکه توسط چربی تولید شده در ریشه اش مرطوب و براق می شود. هر چه سن یک فرد افزایش یابد ریشه مو به طور طبیعی کمتر چربی تولید می کند. از آن جایی که ریشه مو در زیر پوست قرار دارد هنگامی که ما پوست سرمان خشک باشد موهایمان هم خشک خواهد بود یعنی در واقع پوست خشک مانع از عبور چربی تولید شده توسط ریشه مو می شود. یکی از معایب پوست خشک ریزش پوست است که ما آن را به نام شوره زدن می شناسیم.

بحث دیگر خارج شدن رطوبت از مو می باشد. در واقع هر لایه از موی سالم یک لایه ی محافظ دارد که با پوست تماس دارند. این لایه ها از بیماری ها و آسیب های مختلف مثل آسیب نور خورشید به مو جلوگیری می کند. در پوست سالم لایه ها به هم متصل اند و رطوبت را در خود نگه می دارند. هنگامی که لایه های پوست از هم جدا شوند مو از پوست دور می شود. در این شرایط توانایی این لایه ها در دور نگه داشتن خشکی از موی سر در معرض خطر می باشد.

مواردی که می توانند به موهای شما آسیب برسانند:

شست و شوی زیاد موها با استفاده از شامپو خشن که سبب از بین رفتن چربی طبیعی موهای شما می گردد.
استفاده از مواد شیمیایی که بر پایه الکل تهیه شده اند.
استفاده از اتوی مو و دستگاه فر دهنده
آزاد گذاشتن موها در برابر خورشید و باد یا هوای خشک
درمان های شیمیایی و استفاده از رنگ
راه های مقابله با خشکی موی سر
کمتر موهای خود را بشویید. شما باید با این موضوع کنار بیایید که به جای این که هر روز موهای خود را بشویید هفته ای یک یا دو بار بشویید.
از شامپوی ملایم استفاده کنید. این موضوع کمک شایانی به جلوگیری از خشکی موی سر می کند. زیرا در این شامپوها کمتر از موادی که باعث خشک شدن موهای می شوند استفاده شده است.
از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید که بدون الکل باشد.
بهترین چیز شامپو های نرم کننده و مرطوب کننده هستند. این نوع شامپوها. به نگه داشتن چربی پوست کمک می کنند.
پوست سرتان را با روغن جوجوبا یا روغن نارگیل ماساژ دهید این کار به دوباره مرطوب شدن پوست کمک می کند.

۱Comment
  • آنیتا
    Posted at 13:15h, 08 اسفند پاسخ

    من اوایل خیللی موهامو میشستم و خیلی خشک بود ولی چند وقت هست که هفته ۱ بار میشورم و خیلی خوب شده و خشکی از بین رفته

Post A Comment